SKYDAS Premium

Peamiselt elamutes ja mitmekorruselistes kortermajades kasutatav metallturvauks SKYDAS PREMIUM. Sobib kasutada ka suurendatud turvanõudega uksena tööstushoonetes, kontorites või eramutel välisuksena( 4 turvaklassWK 4 ENV1627.pdf).

Väljapoole avanev kahe lukuga (üks lukk turvalukk, teine lukk kas käigu- või turvalukk)  metalluks.  

Kõrgema kaitse klass. Selle seeria uksed võib nimetada kindluse kantsiks (4 klass). Täiendavalt kõikidele standartsetele kaitse mehhanismidele ja lõhkumisvastastele seadetele mida kasutatakse SKYDAS PREMIUM-i ustes, selle seeria jaoks on spetsiaalselt väljatöödeldud kinnitus süsteem.

Uksepiit – 100 mm painutatud L-kujuline profiil, laiem kui tavalistes ``broneeritud `` ustes, omab 6 painduvat külge. Ukse piita kaitsevad 16 fikseeritavat väljaulatuvat, kaitstud saagimise eest 24 mm terastihvdi, selle pärast ei ole vajadust selle betoneerimiseks.Kõige tihedamini uksed SKYDAS PREMIUM paigaldatakse korteritesse, kuid neid võib edukalt ekspluateerida ka välisustena, kui kasutada välisviimistluseks impregneeritud plaate UMIDAX-HLS ja tsingitud metallkonstruktsiooni. MDF välis- ja siseviimistlus reljeef mustriga , mis on teostatud freesimise abil, liimitud spetsiaalse tehnoloogia abil(lamineerimine) PVC kihiga, mis imiteerib erinevate puude liikide värvi ja struktuuri.On võimalik erinevate kile värvide ühendamine erinevate mustritega Mustrid.pdf, mis on esiletoodud SKYDAS kataloogis. On võimalikud ka siledad paneelid ilma mustrita.

Kinnitus süsteem hoiab ust mitte ainult tagasi käänamisest, kuid ka kokku surumise eest, mis teeb ukse paneeli lõhkumise praktiliselt võimatuks. Nendes ustes kasutatakse põhiliselt lukke MOTTURA seeriast – mitte alla 7ohutus klassi, millistes on soomusplaadid. Seifi kolmekülgne lukk on kaitstud kahe mangaan plaadiga, mis ei allu mitte mingisugusele puurimisele. Lukud paigaldatakse terasest kaitstud karpide sees.

Konstruktsioonide jõu iseärasused:

1. Uksepiit – 115 mm painutatud L-kujuline profiil,fikseeritakse 16 väljaulatuvate, kaitstud saagimise eest 24 mm terasest tihvtidega; täielikult soojendatud kivivillaga või montaaž vahuga.

2. Ukse plaat – painutatud spetsiaalne kolmekordne metallkonstruktsioon, 100% soojendatud kahe kivivillast kihiga, igaüks 30 mm paksusega; ukse paneeli üldpaksus on 91 mm; lukud kaitse karpidega.

3. Tugevdatud reguleeritavad ukse hinged laagritel, kaetud kromeeritud kübarsulguritega – 2 tükki.

4. Mahavõetavuse vastased kaitse tihvtid läbimõõduga 16 mm – 8 tükki.

5. Tihendatud vahetükid – 2 tükki.

6.Ukse plaadi välis-ja siseviimistlus – kliendi valikul , vt. siin.

7. Välispidised ukse piidad.

8. Lukud – kliendi valikul, üks lukudest on mitte alla 7 ohutuskategooria nõuetest, vt.siin.

9. Mõlemad lukud monteeritakse ukse terassisekarpide sisse. Seifi lukk on kaitstud kahe mangaan plaadiga, mis ei allu puurimisele.

10. Uste lukkude fiksaatorid, kolme suunaliste lukustus omadustega, on täiendavalt kaitstud terastorudega.

11. Uksepakk – roostevaba teras.

 Turvaelementideks on ukselehe sisse ulatuvad turvatihvtid ja lukukarbid vastavad kõrgematele turvalisuse ja esteetilisuse nõuetele. 
Ukseleht on paksusega 91 mm. Mantelservad asuvad külgedel ja ülaserval. Väliskülg ja sisekülg on valmistatud 2 mm  paksusest teraslehest. Ukselehe sees on L-profiilist tugevdusribid ja isolatsioonimaterjaliks on kivivill paksusega 100mm. Isolatsiooniks kasutatakse tulekindlat kivivilla ja valmis konstruktsioon viimistletakse  MDF-plaadiga. Ukse metallosad on värvitud struktuur-pulbervärviga ja PVC puidumustrilise kilega kaetud MDF-plaat või värvitud poluüritanvärviga.
SKYDAS PREMIUM on heli(Rw =45dB) - ja soojuskindlad (Ust = 1,2 W/(ì²Ê)

SKYDAS kataloog